Pamatuji si na první hodinu Fyzikálního semináře na mojí bývalé škole. Tam se nám snažil profesor vysvětlit jaká nás čeká budoucnost jako mladé nadějné vědce. Asi nejbanálnější věc a nejpravdivější realitou bylo:

Publish or perish!

Tedy pokud nebudeš úspěšně vydávat články, které budou citované akademickou obcí, tak nejspíš těžko budeš úspěšný vědec a nikdo ti neposkytne grant na tvoji práci.

Byl jsem vždycky malinko svobodomyslnější a tohle byl jeden z prvních momentů kdy jsem si uvědomil, že vědec ze mě asi nebude.

Platí to v IT?

Bohužel ne, pokud jsou vaše odborné dovednosti vyhovující požadavkům ve vaší práci, nikoho nezajímá, že neumíte o věcech mluvit, psát o nich, vysvětlovat je.

V momentě kdy musíte začít řídit tým a vysvětlovat lidem dané řešení, objasnovat principy architektury software - potřebujete si vytvořit tyto dovednosti.

To je nejspíše hlavní důvod proč jsem se rozhdonul začít psát blog o věcech na odborné téma. Pokud se vám něco z toho co zde budu psát bude zdát užitečné budu moc rád když mi dáte jakýkoliv feedback.

Jekyll

Tento blog je hostovany na githubu a jeho kod je verejny. Rozhodl jsem si nepsat nejake primitivni reseni a pouzit jiz neco existujiciho a dostatecne minimalistickeho. Pro tyto ucely mi paradne slouzi platforma Jekyll, kterou bych vam tímto rád doporučil.

Odkazy na Jekyll